Jak vybrat orovnávač

Jak vybrat orovnávač, velikost diamantu pro orovnávání, závislost diamantu - orovnávače na druhu a velikosti brusiva

Volba typu diamantového orovnávače
 

1. jednokamenný nebroušený orovnávač 
nebroušený diamantový orovnáč
 
Tradiční nástroj pro orovnávání brusných kotoučů, který využívá přírodní špičky krystalu diamantu. Dokáže velmi kvalitně orovnat kotouč s vysokou přesností a řezivostí. Je určen pro rovinné orovnávání. Pro zvýšení životnosti doporučujeme s orovnávačem pootáčet o 90°. Po otupení (obroušení plošky) je nutné nechat u nás orovnávač přesadit nebo přebrousit. Při správném používání jde orovnávač 5x až 10x opravit. Zde si vyberete v levém menu druh a velikost stopky.
 


2. jednokamenný broušený orovnávač

broušený diamantový orovnávač
Tradiční nástroj pro přesné orovnávání brusných kotoučů, který využívá nabroušeného tvaru přírodního diamantu. Dokáže nejkvalitněji orovnat kotouč s vysokou přesností a nejvyšší řezivostí. Je určen hlavně pro tvarové orovnávání. Orovnávač musí být umístěn pod osou kotouče, nebo musí být pod osu nakloněn. Po otupení orovnávče se pootočí o 180°. Po otupení z obou stran je nutno u nás diamant přebrousit. Pokud je orovnávač hodně opotřeben, lze již brousit jen tupější úhel, než byl na orovnávači nabroušen. Zde si vyberete v levém menu typ orovnávače.

3. vícekamenný diamantový orovnávač

Nástroj pro orovnávání brusných kotoučů, který využívá více malých krystalů, zpravidla přírodního diamantu. Dokáže velmi ekonomicky orovnat kotouč s vysokou životností a minimálními náklady. Je určen zpravidla pro rovinné orovnávání. Vyrábí se v provedení agregát, roletka nebo destička.

agregát - má vysokou životnost naprosto bez údržby. Nejlevnější a nejrychlejší orovnávání. Náhodně rozmístěné diamanty v kovovém pojivu. (horší řezivost  i stabilita tvaru)
roletka - má vysokou životnost. Údržba jen pootáčením. Oproti agregátu má diamanty pravidelně rozmístěny. Velmi ekonomické orovnávání.
destička - má vysokou životnost bez údržby, lze použít i pro jednodušší tvarové orovnávání.
destička CVD (syntetické diamantové tyčinky) - má vysokou životnost bez údržby, lze i pro tvarování a navíc má 100% opakovatelnost a stabilitu orovnání při seriové výrobě.Zde si vyberte.

 
4. rotační diamantový orovnávač - kladka

Produktivní nástroj pro orovnávání brusných kotoučů, který využívá obrovské množství krystalů diamantu rozmístěných po obvodu kladky. Dokáže orovnat kotouč s nejvyšší přesností, opakovatelností a životností. Je určen pro rovinné i tvarové orovnávání. Bruska musí být vybavena rotačním orovnávacím zařízením. Pokud není, jsme schopni dodat celý komplet i s technologií.  Vhodné také pro orovnávání CBN brusiva v keramické vazbě. Ideální pro orovnávání při broušení ozubení. Ohledně specifikace orovnávače nás kontaktujte!