V době celozávodní dovolené od 29. 7. do 2. 8. 2024 nebudeme expedovat zboží.
Objednávky na eshopu budou automaticky přijaty a potvrzeny,  ale zpracovány v následujícím týdnu.
Děkujeme za pochopení.

Historie společnosti

DIA-Praha s.r.o. byla založena v roce 1999 jako 100% český výrobce diamantových nástrojů.  

    

Výroba diamantových orovnávačů

Specializujeme se od založení na výrobu jednokamenných diamantových orovnávačů a diamantových nožů. V oblasti výběru a broušení diamantů byl garantem kvality pan Jiří Kánický, brusič a spolumajitel firmy, s celoživotními zkušenostmi a znalostmi diamantů. Pečlivý výběr diamantové suroviny zkušeným odborníkem je základním předpokladem výroby kvalitních diamantových orovnávačů. Naše dobré vztahy s dodavateli diamantů v Antverpách a v Londýně nám poskytovaly konkurenční výhody rychlých dodávek kvalitních diamantů. Při návštěvě v Antverpách jsme si roztřídili a vybrali nejvhodnější diamanty pro výrobu konkrétních nástrojů pro konkrétní zákazníky. Když jsme dostali objednávku na orovnávače, stačilo napsat do Antverp, který balíček mají poslat. Postupně jsme rozšířili sortiment diamantových nástrojů ve spolupráci s předními českými a hlavně zahraničními výrobci diamantových nástrojů a brusiva.  Naší silnou stránkou bylo také broušení přesných rádiusů na brusce HABIT, které je nezbytné pro orovnávače typu Diaform.

Po odchodu pana Kánického do důchodu v roce 2018 převzal kompletní vedení výroby pan Jaroslav Nedbal, také spolumajitel firmy, který zodpovídá za oblast sázení diamantů a výběr diamantů pro sázení. Vyráběli jsme také speciální nože z přírodního diamantu pro obrábění měděných komutátorů a otvorů pro pístní čep v hliníkových pístech. Skladem jsme vždy měli široký sortiment diamantů i držáků abychom mohli pružně uspokojovat potřeby zákazníků. V současné době vyrábíme stále diamantové orovnávače a poskytujeme k nim servis přesazením nebo přebroušením. Kromě monokrystalických diamantů brousíme také nástroje z PKD a CBN na brusce EWAG.  Nejčastěji ostříme VBD dle ISO, ale také široký sortiment speciálních nástrojů.

Spolupráce, kooperace, obchod

Kromě vlastní výroby spolupracujeme s vybranými osvědčenými výrobci (ČR, Německo, USA, Israel, Korea, Čína, Rusko, Indie) kteří mají výhodný poměr kvality, životnosti a ceny. Díky našim technickým znalostem dokážeme u zákazníka spolehlivě specifikovat potřebné nástroje, určit optimálního výrobce a potřebnou specifikaci zadat do výroby. Vybíráme tedy našim zákazníkům to nejlepší pro jejich aplikaci. Historie spolupráce:

2003 výhradní zastoupení firmy WENDT GmbH

Wendt vynikal vždy produktivním CBN brusivem v keramických vazbách a v tomto sortimentu měl dlouhodobou tradici. Dnes se toto brusivo vyrábí pod značkou 3M.
V roce 2005 se spolupráce ukončila z důvodu zastupování firem DR.KAISER a Meister.

2004 výhradní zastoupení firmy DR.KAISER

Naším největším a nejdůležitějším partnerem se postupně stala německá společnost DR.KAISER. Lídrem spolupráce byl pan Pavel Pohl, po jeho odchodu Ing. Stanislav Paris, nyní Ing. Yvona Nedbalová.  Neustálými investicemi do vývoje, spolu s okamžitou implementací výsledků vývoje do výroby se stal DR.KAISER světovým lídrem v oblastí orovnávání a broušení.

Jsme hrdi na to, že našim zákazníkům v Česku a na Slovensku můžeme tyto špičkové produkty dodávat, navíc včetně kompletní technologie orovnávání a broušení.

2005 výhradní zastoupení firmy HESON

HESON je německá rodinná firma s 30-ti letou tradicí. Vyrábí kvalitní diamantová a CBN brusná tělíska na kalených nebo tvrdokovových stopkách v širokém sortimentu tvarů, průměrů i délek a také obrovský sortiment diamantových pilníků.

2005 výhradní zastoupení firmy DIACUT USA

Diacut, rodinná firma z USA, se specializuje na výrobu diamantových a CBN řezacích kotoučů a kotoučů pro vybrušování přesných drážek. A dělá to již mnoho let a dobře...

2011 výhradní zastoupení firmy Dorfner

Špičkové německé brusivo z korundu a karbidu křemíku je vyráběno s maximální péčí z nejkvalitnějších surovin. Kromě výroby brusiva klasickou metodou lisování Dorfner používá unikátní technologii vakuového lití.

2014 výhradní zastoupení firmy SCHMEIER

Dařilo se nám prosazovat špičkové otvorové brusivo Schmeier na všech frontách, spolupráce s rodinnou firmou byla příkladná. Ale majitelka se rozhodla firmu prodat a se změnou majitele se změnilo vedení.

V roce 2017 se spolupráce ukončila když firmu SCHMEIER koupila firma Meister Abrasives. Na Slovensku spolupráce v omezené míře pokračuje s DIA-Slovensko s.r.o.

2006 - Slovenské zastoupení DIA-Slovensko s.r.o.

Zastoupení na Slovensku založil Jan Čeřovský a Martin Kolárik jako samostatné DIA - Slovensko s.r.o. se souhlasem DIA-Praha s.r.o. Na Slovensku jsou dva obchodníci a referentka. Pro rychlé uspokojení potřeb zákazníků je na Slovensku sklad. Fotografie z první účasti na strojírenském veletrhu v Nitře v roce 2006

 

Historické fotografie ze strojírenských veletrhů v Brně

Fotografie z první účasti na strojírenském veletrhu MSV IMT Brno roce 2006.